Baner20przykadow

Forum dyskusyjne

klawiatura
http://www.sxc.hu

Definicja forum dyskusyjnego wg. Wikipedii:

„Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej
Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.”

W polskim Internecie jest bardzo duża ilość for dyskusyjnych, jednakże wartościowych moim zdaniem jest tylko kilka. O potencjale forum decyduje ilość aktywnych użytkowników, którzy włączają się do dyskusji. Jest to bardzo widoczne po ilości wyświetleń danego tematu. Generalnie fora możemy podzieli na dwie kategorie. Pierwsza to fora skupiające użytkowników danej marki a drugie to fora obejmujące wszystkie marki na rynku. Każde z forum posiada grupy tematyczne, które dotyczą sprzętu, technik fotografii, galerii użytkowników, recenzji itp. Chcąc podać się krytyce należy wyszukać kategorii odnoszącej się do oceny zdjęć.

Co należy zrobić aby zaistnieć na forum?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na jedno  z forum musimy się do niego zapisać. Potrzebne będzie na do tego wymyślony NICK oraz adres email. Następnie czytamy regulamin i rejestrujemy się na forum. Proces rejestracji jest zautomatyzowany i praktycznie od razu jesteśmy przyjęci do grona użytkowników. Zachęcam do przeczytania uważne do przeczytania regulaminu odnośnie publikacji zdjęć tak żeby nie narazić się administratorowi, Posiadając już własnego użytkownika możemy przywitać się w dziale powitań pisząc kilka słów o sobie jako fotografie. Później w dziale recenzji zakładamy temat z prośbą o ocenę. Ważne jest aby opublikować go we właściwej grupie, tak aby trafić na osoby o podobnym zainteresowaniach np. jeśli chcemy opublikować zdjęcia makro to szukajmy grupy makro,  Przed publikacją zdjęć musimy gdzieś umieścić je w Internecie np. w jakiejś galerii internetowej lub na własnej stronie, blogu.  Tworząc temat napiszmy jakiś wstęp oraz wstawmy zdjęcia numerują je. Ułatwi to  pisanie komentarzy do poszczególnych zdjęć. Tak przygotowany wątek zapisujemy i czekamy na reakcje i ocenę. Mechanizmy forum pozwalają na powiadomienie autora wątku o dokonanych wpisach przez innych autorów.

Komentarzy nie należy brać w 100% do serca, ponieważ osoby, które to pisały są kompetentne, może jak ty też dopiero zaczynają. Jednakże należy je czytać i wyciągnąć z nich wnioski bo inni mogą zauważyć błędy, których my sami nie widzimy.

Powiązane artykuły:

Blog
Galerie internetowe
Serwisy społecznościowe
Banki zdjęć
Fotograf w internecie


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

logo gray

 

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2616924
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
112
399
3300
2559724
112
13978
2616924

Twoje IP: 44.201.72.250
Czas serwera: 2023-10-01 03:15:57