Baner20przykadow

Fotografia ślubna - jak wykonać dobry reportaż?

Fotografia ślubna - jak wykonać dobry reportaż?

Autorem artykułu jest Pawu


W obecnych czasach, w których reportaż ślubny musi znajdować się w ofercie każdego profesjonalnego fotografa ślubnego, najważniejsze jest już nie tylko samo istnienie takiego reportażu zawierającego zbiór wyjątkowych zdjęć wykonanych w trakcie ślubu i wesela.

Ważny jest również odpowiedni ich dobór tak, aby przekazać odbiorcy zarówno cały przebieg wydarzenia, ale również oddać emocje, które towarzyszyły uczestnikom. Jest to niezwykle trudne zadanie, które jednak dobrze wykonane przez fotografa może dać w efekcie nagranie, do którego Para Młoda będzie chętnie wracała przez całe życie.

 

Jakie elementy powinien zawierać reportaż ślubny?

Aby reportaż ślubny można było uznać za dobry należy w nim umieścić:

- przygotowania Panny Młodej,

- przyjazd Pana Młodego po Panią Młodą,

- błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców,

- wyjazd do kościoła/Urzędu Stanu Cywilnego,

- ceremonia zaślubin,

- przyjazd na miejsce wesela,

- wesele (w tym obowiązkowo pierwszy taniec, tort i oczepiny),

- zdjęcia plenerowe/w studio.

Są podstawowe elementy, które (jeśli wystąpią podczas wydarzenia) profesjonalista zajmujący się fotografią ślubną musi umieścić w reportażu.

Jak wybierać zdjęcia do reportażu ślubnego?

Celem wykonania reportażu ślubnego jest umożliwienie Młodym i innym uczestnikom ślubu i wesela powrotu do tych pięknych chwil. Dlatego też, aby spełniał swoje zadanie należy w odpowiedni sposób dobrać do niego zdjęcia. W jaki sposób to zrobić? Podstawą do dobrze wykonanego zadania jest poznanie charakterów i gustów Pary Młodej. W tym celu dobrze jest pokazać im przykładowe reportaże i poznać opinie na ich temat. Jest to dodatkowo poświęcony czas jednak należy pamiętać, że rezultat jest niezwykle istotny i od niego niejednokrotnie zależy to czy fotografia ślubna wykonywana przez konkretnego profesjonalistę będzie polecona czy też odradzona kolejnym osobom.

Reportaż ślubny to trudne zadanie nawet dla osób wykonujących profesjonalne zdjęcia ponieważ wiąże się on nie tylko ze znajomościami wykonywania zdjęć konkretnymi technikami, ale również umiejętnością utrafienia w gust Pary Młodej tak, aby do końca swojego życia z przyjemnością wracała do tych pięknych chwil przy pomocy tego opracowania.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

logo gray

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2616898
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
86
399
3274
2559724
86
13978
2616898

Twoje IP: 44.201.72.250
Czas serwera: 2023-10-01 02:40:43