Baner20przykadow

11 porad dla początkujących fotografów

img 6148a

 

1. Nie daj się zwariować i nie kupuj najnowszego sprzętu na początek

Jest to możliwe, aby uzyskać ciekawe i wartościowe zdjęcia nie posiadając drogiego sprzętu. Dobrym przykładem są zdjęcia w serwisie Flickr. Im więcej robisz zdjęć tym więcej się uczysz i z czasem będziesz wiedział jakiego nowego sprzętu potrzebujesz.

  

2. Zastanów się nad kupnem statywu

Nawet najtańszy statyw jest dobry jeśli ma się drżące ręce. Kiedy zaczniesz używać statywu twoje zadowolenie z nieporuszonych zdjęć na pewno wzrośnie i będziesz miał ochotę do dalszej pracy.

3. Noś aparat zawsze przy sobie

Fajne ujęcia pojawiają się wtedy gdy się ich nie spodziewasz. Jeśli możesz ze sobą nosić mały aparat lub nawet statyw może się okazać, że natrafisz i zrobisz ekstra zdjęcia. Natomiast jeśli nie chcesz nosić sprzętu wykorzystaj swój telefon komórkowy do robienia „notatek” aby powrócić w to miejsce i właściwym sprzętem.

 

4. Zrób listę zdjęć które chcesz zrobić

W dawnych czasach nie można było nosić sprzętu ze sobą, dlatego ludzie robili zapisywali w notatniku miejsca do których należy wrócić. Notując zwróć uwagę na światło jakie panuje, ważne szczegóły aby móc wrócić o tej samej porze, kiedy pogoda jest odpowiednia.

5. Nie zapomnij o prostych tematach

Możesz nie widzieć nic ciekawego do sfotografowania w twoim salonie lub podwórku. Jednakże, spróbuj popatrzeń nowym spojrzeniem na otaczające cię przedmioty. Może sfotografujesz ciekawe światło, polne kwiaty na podwórku. Często najprostsze tematy stają się najlepszymi zdjęciami.

6. Ciesz się procesem uczenia

Najważniejszą rzeczą w procesie uczenia się fotografii jest to aby nie zabrakło Ci nowych rzeczy do nauki. Inspiracja jest wokół Ciebie. Spójrz na otaczający Cię świat oczami fotografa a nie zwykłego przechodnia.

7. Skorzystaj z bezpłatnych zasobów do nauki

Przejrzy serwis Flickr lub stronę http://digital-photography-school.com w celu znalezienia inspiracji i wskazówek. Na pewno w miejscowej bibliotece jest trochę książek o różnych rodzajach fotografii. Jeśli interesujesz się obróbką zdjęć wykorzystaj darmowe oprogramowanie jakim jest GIMP

8. Eksperymentuj z ustawieniami aparatu

Twoje położenie i ustawienie powinno być bardziej elastyczne. Poczytaj i rozszyfruj wszystkie ikony na aparacie. Jak już rozszyfrujesz staraj się wykonać wiele zdjęć z różnymi ustawieniami aparatu. Przeglądając zdjęcia w komputerze staraj się przeglądać informacje zawarte w EXIF aby później wykorzystać właściwe ustawienia aparatu. 

 

9. Poznaj podstawowe zasady

Ilość informacji jakie znajdujesz w internecie może Cię przetłaczać, dlatego też przeczytaj na początek kilka artykułów o kompozycji. Bądź otwarty na to co mają do powiedzenia bardziej doświadczeni fotografowie. Trzeba znać zasady zanim będziemy je łamać. 

 

10. Rób regularniezdjęcia

Spróbuj sfotografować coś każdego dnia. Jeśli nie możesz tego wykonać, spróbuj ćwiczyć regularnie aby nie zapomnieć tego czego już się nauczyłeś.

 

11. Nie bój się eksperymentować

Jeśli korzystasz z aparatu cyfrowego koszty błędów są bezpłatne. Bądź szalony w tym co lubisz na pewno wiele się nauczysz podczas tego procesu

 

 

Na podstawie artykułu: http://digital-photography-school.com/11-tips-for-beginner-photographers

Autor:Darren Rowse


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Polecamy

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2081226
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
367
957
2303
2025665
3028
15473
2081226

Twoje IP: 3.219.167.194
Czas serwera: 2020-08-07 15:24:56