Baner20przykadow

Jak szybko wyretuszować portret jednym kliknięciem

W Internecie można napotkać różne „cudowne” programy, które w sposób inteligentny poprawiają wykonany portret. Każdy z nich posiada podobne możliwości. Przetestowałem pokrótce program Perfect365 firmy ArtSoft. W wersji darmowej program ograniczony jest tylko rozmiarem zapisywanego pliku, który maksymalnie wynosi 600x600px.

pr365 a

 

DARMOWY kurs:

Jak fotografować kwiaty

 

 

Na początku możemy przetestować program na dołączonych zdjęciach, które zostały tak przygotowane aby można zobaczyć jak najlepszy efekt końcowy. Okno główne programu składa się z trzech części, lewa zawiera  „Instant Look” czyli szybka poprawa za pomocą jednego kliknięcia. Środkowa część zawiera obszar roboczy, w którym możemy wyświetlić zdjęcie przed i po korekcie. Z prawej strony znajdują się szczegółowe opcje, które korygują: skórę, twarz, oczy i usta.

pr365 b

Dodatkowo aby program prawidłowo rozpoznał twarz możemy wprowadzić punkty kontrolne za pomocą opcji „Adjust Key Points”.

Program oczywiście nie może się równać z pracą retuszera w PS ale jak do zastosowań amatorski można go spokojnie polecić, tym bardziej, że jest on dostępny jako program dla środowiska Windows, Mac, iPod, iPhone, oraz działa także w wersji on-line.

http://www.perfect365.com/index.html


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2643290
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
326
164
1446
2589902
2092
13496
2643290

Twoje IP: 195.2.209.61
Czas serwera: 2023-12-09 19:07:56