Baner20przykadow

Jak fotografować mężczyzn?

 Drugi z artykułów z serii „Przewodnik o pozach” napisany przez Kaspars Grinvalds z Posing App.

 W poprzednim artykule prezentowane były pozy dla modelek, teraz spójrzmy na podstawowe pozy pod czas fotografowania mężczyzn. Mężczyźni zazwyczaj są mniej „komfortowi” w początkowej fazie fotografowania. Dlatego ważne jest aby poczuli się swobodnie w celu uzyskania właściwego efektu.
Dobrym pomysłem jest przygotowanie się przed sesją. W artykule zostały skupione porady, które pomogą modelowi zaangażować się bardziej pod czas sesji. Model będzie czuł się pewniej widząc plan, co i jak ma zrobić i co ma osiągnąć. Pokazując ściągawki z poz będziemy poruszać się właściwą drogą aby przygotować modela do zdjęć, poczuje się bardziej zrelaksowany oraz jednocześnie pewny siebie.

Spójrzmy na przykładowo wybrane pozy dla mężczyzn.

 

posing-men-subjects01

1. Bardzo prosta poza portretowa dla mężczyzn: model stoi ze skrzyżowanymi ramionami. Dwie rzeczy o które należy zadbać: Łopatki modela muszą być ściągnięte, mięśnie brzucha należny utrzymać w ryzach.

DARMOWY kurs:

Jak fotografować kwiaty

posing-men-subjects02

2. Skrzyżowane ręce wyglądają bardzo dobrze pod czas wykonywania zdjęć z pewnej wysokości. Dodatkowo modelowi należy zwrócić uwagę aby skrzyżował nogi oraz aby ciężar ciała nie był równomiernie rozłożony na dwóch nogach. W przeciwnym przypadku poza będzie niewygodna dla modela.  

posing-men-subjects03

3. Często powtarzające się pytanie, które może paść od modela to:”Gdzie mam umieścić ręce?” Rozwiązanie jest całkiem proste. Istnieją cztery miejsca, o których warto pamiętać (możemy mieszać je w różnych kombinacjach). 1. Luźno wzdłuż tułowia. 2. Na biodrach, 3. W kieszeniach. 4 Obie ręce skrzyżowane na piersi. Zawsze ręce powinny być zrelaksowane, mięśnie są nie napięte, chyba, że model jest kulturystą.

posing-men-subjects04

4. Nieformalna poza dla stojącego mężczyzny. Mężczyźni mają problem z umieszczeniem swoich rąk. Należy umieścić je w całości lub częściowo w kieszeniach. Jest to pewny sposób aby osiągnąć pozę naturalną i zrelaksowaną.

posing-men-subjects05

 5. Tylko niewielka zmiana od poprzedniej pozy. Na jednym z ramieniu należy umieścić jakąś część ubioru. Kciuk drugiej ręki umieszczony jest w kieszeni a nogi są skrzyżowane.

posing-men-subjects06

 6. Pozycja siedząca, model kładzie kostkę jednej nogi na kolanie drugiej nogi. W ten sposób wygląda na zrelaksowanego i naturalnego. Wykonaj zdjęcia nieco z góry.

posing-men-subjects07

7.Model oparty o ścianę, to kolejny wariant pozycji pionowych.

 

posing-men-subjects08

 8. Boczne oparcie modela o ścianę. Wygląda bardzo dobrze na zdjęciach okazjonalnych i formalnych.

posing-men-subjects09

 9. Bardzo prosta poza dla formalnego portretu. Przedmioty znajdujące się w dłoni (np. laptop, książki, a nawet narzędzia) mogą funkcjonować jako insygnia pracy.

posing-men-subjects10

 10. Wbrew powszechnemu opiniom model nie powinien siadać na biurku. Jednakże, dla formalnych portretów taka poza sprawia, że model nie będzie wyglądał sztywno.

posing-men-subjects11

 11. Bardzo prosta poza dla mężczyzny siedzącego przy biurku. Na biurku mogą się pojawić przedmioty związane z pracą, które podeślą zawód modela.

posing-men-subjects12

 12.  Niewielkie zmiany od poprzedniej pozy. Bardzo dobra poza do portretów formalnych.

posing-men-subjects11

 13. Aby pokazać środowisko prac należy usunąć wszelkie przedmioty pomiędzy tobą a modelem. Zdjęcie będzie nadal formalne ale jednocześnie przyciągające uwagę.

posing-men-subjects10

 

14. Mężczyzna wspiera się na biurku rękami. Ponownie można umieścić elementy związane z pracą na biurku, które będą wskazywać na zawód modela.

posing-men-subjects10

15.Wykorzystując krzesło jako rekwizyt możesz przedstawić modela na portrecie bardziej atrakcyjniej i ciekawiej. Poza pokazuje kreatywne osoby w ich środowisku pracy.

 

posing-men-subjects10

 

16. Model siedzi wygodnie w fotelu, poza przeznaczona dla portretów korporacyjnych i formalnych.

posing-men-subjects10

 

17. Prosta i naturalna poza dla mężczyzny siedzącego na ziemi. Wypróbuj różne kierunki i kąty fotografowania.

posing-men-subjects10

 18. Inny wariant pozycji siedzącej. Nadaje się do wykorzystania poza pomieszczeniami.

posing-men-subjects10

 19. Prosta i zrelaksowana poza dla siedzącego mężczyzny.

posing-men-subjects10

 20. Nieformalna poza. Mężczyzna siedzi na ziemi, opierając się plecami o ścianę lub jakiś inny przedmiot.

posing-men-subjects10

21. Ostatecznie, niech twarz model będzie bohaterem zdjęcia. Nie bójmy się przyciąć, górnej części głowy.  

Przedstawione pozy powinny stanowić punkt wyjścia. Należy pamiętać aby nie stosować się absolutnie do każdej pozy, każdy przykład może i powinien być dostosowany do warunków i scenariuszy sesji. Wszystko co proste jest dobre do portretowania osób. Proste tła, ubrania, proste i naturalne ekspresyjne pozy.

Powiązane artykuły:
Jak fotografować dziewczyny?

 

DARMOWY kurs:

Jak fotografować kwiaty


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2791152
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
707
916
3369
2733966
15571
33714
2791152

Twoje IP: 44.220.44.148
Czas serwera: 2024-06-21 18:04:18