Baner20przykadow

W ogródku teściowej - kwiaty

cebula-mZnak

 

Będąc w miejscach gdzie są kwiaty nie mogę się pohamować od wykonania im zdjęci ale teraz robię to trochę inaczej. Czy Tobie też tak się zdarza? W ostatni weekend byłem w ogródku teściowej. Niestety większość kwiatów już przekwitła ale roślin tam nie brakuje. Wystarczy się rozejrzeć wkoło, położyć na ziemi i już możesz zobaczyć inny świat. Tak też był tym razem. Chodziłem po ogrodzie i szukałem jakiś fajnych kwiatów ale nic ciekawego nie udało mi się sfotografować. Dlatego też poszedłem do ogródka warzywnego, a tam fajne roślinki. W rzędzie rosła cebula a obok szczypiorek. Te dwa obiekty stały się obiektem moich zdjęć.

 

Teraz o technice, którą zastosowałem. Zafascynowany modą na rozmyte tło załadowałem do swojego Canona obiektyw typu zoom 55-250mm IS. Siadając na trawie skadrowałem tak kadr aby pierwszy kwiat cebuli był ostry a pozostałe rozmyte. Oczywiście trzymałem się zasad trójpodziału umieszczają w mocnym prawym górnym punkcie kwiat cebuli.

 

trawa mZ

 

Drugie zdjęcie szczypiorku wykonałem z tego samego miejsca. Światło słoneczne prawie złota godzina, padało z prawej strony. Dzięki niemu można zauważyć na zdjęciu dramatyczne cienie. Zastosowana płytka głębia ostrości pozwala skupić się na samym szczypiorku. Dodatkowo w zdjęciu występują dwa kolory zielony i brązowy. Bardzo to upraszcza zdjęcie i nie rozprasza widza.

 

Mam nadzieję, że przytoczony przeze mnie opis wykonania zdjęć zainspiruje Ciebie do działania i wyjdziesz z domu do swojego ogrodu, parku i tym podobnych miejsc.

 

Dołącz do nas na Facebook'u i podziel się swoimi zdjęciami.

 

Darmowy kurs - Jak fotografować kwiaty - Zapisz się już dziś


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2815499
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
491
435
4926
2753027
17196
22722
2815499

Twoje IP: 44.210.151.5
Czas serwera: 2024-07-21 18:45:09