Baner20przykadow

Z pamiętnika lampki biurkowej cz.3 – Chryzantema

ch1

Tym razem padło na chryzantemę z racji zbliżającego się święta – Wszystkich świętych. Kwiat w swojej budowie przypomina poprzednią gerberę ale jest znacznie mniejszy. Z tego też powodu zbliżenie było większe. Do wykonania sesji z chryzantemą użyłem niezawodnej lampki biurkowej, radzieckiego obiektywu Helios 58 mm oraz zestawu pierścieni pośrednich do Heliosa.

Pierwsze zdjęcie to standardowe ustawienia jakie już używałem czyli lampka z lewej strony nieco u góry. Na tym zdjęciu chciałem pokazać ostry środek a reszta miała być rozmazana. Teraz taka moda. Dzięki ustawieniu przysłony na F8 można było osiągnąć powyższy efekt. Problem przy wykonywaniu zdjęci z lampką jest taki, że bardzo trudno jest złapać ostrość. Warto mieć jednak więcej światła.

 

ch2

Drugie zdjęcie to już inna para kaloszy. Miało być bajkowo i trochę chyba mi się udało. Założenia były takie aby sfotografować kwiat z ostrym środkiem, rozmazanymi płatkami i ciemnym tłem. W takim przypadku cała uwaga oglądającego skupia się na środku kadru, nic go nie rozprasza. Do wykonania tego zdjęcia lampka zbliżyła się bardzo do kwiatka co dało w rezultacie czarne tło. Poza tym użyłem przysłony F2,8 co dało tylko ostry kawałek kwiatka.

ch3

Trzecie zdjęcie to próba wykonania zdjęcia w tzw. High Key – Wysokim kluczu. Polega to generalnie na sfotografowaniu obiektu w naszym przypadku kwiat na jasnym. Prawie na granicy prześwietlenia. W tym celu do oświetlenia tła użyłem lampy błyskowej, która poprzez dyfuzor (kawałek plastyku o mlecznej strukturze) dała bardzo fajne jasne tło. Przysłona w tym przypadku wyniosła F5.6.

Czy sesja się udała? Oceńcie sami, dla mnie jest to kolejny dzień doświadczeń w fotografowaniu kwiatów. Zapraszam do komentowanie a może macie inne propozycje dla mojej lampki?

 

Artykuły powiązane

Jak zrobić niesamowite zdjęcia w ogrodzie

Fotografia kwiatów - pomysł na weekend i biznes

Z pamiętnika lampki biurkowej cz.1 – Początek.

Z pamiętnika lampki biurkowej cz.2 – Gerbera.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2815512
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
504
435
4939
2753027
17209
22722
2815512

Twoje IP: 44.210.151.5
Czas serwera: 2024-07-21 19:05:08