Baner20przykadow

Droga do udanego kadru

Nie zawsze  zdjęcie, które wymyśli sobie w głowie da się zrealizować w 100% . Zazwyczaj bywa tak, że zdjęcie, które chcieliśmy osiągnąć odbiega od naszego zamysłu. Dlatego też należy szukać innego kadru, który spełni nasze oczekiwania. Droga do osiągnięcia realizacji zamierzonych celów może nie jest prosta ale istnieje kilka sposobów, które należy zastosować. Po pierwsze usunąć wszystko z kadru co psuje temat główny (będzie rozpraszać odbiorcę), po drugie należy uprościć kadr do minimum, po trzecie zastosować prawidłową kompozycję, światło , głębię ostrości.

Jako przykładu chciałbym użyć mojej sesji z zapałkami. Na początku miał być kadr, na którym były by ustawione w rzędach zapałki a pośrodku będzie jedna odróżniająca się kolorem siarki.

 Tak wykonane zdjęcie podobało mi się ale nie do końca, było za spokojne i uporządkowane. Pomyślałem, że należy zmienić kadr w taki sposób aby było w nim coś tajemniczego. Dlatego też wprowadziłem chaos w uszeregowaniu zapałek, zmieniłem światło tak aby padało z tyłu oraz obiektyw na szeroki z pierścieniami aby mieć większe powiększenie. Przymykając przysłonę i ustawiając odpowiednio aparat  uzyskałem zupełnie inne zdjęcie

phoca thumb l img 6148a

Być może przedstawiony przeze mnie przykład  nie przekona każdego. Jednakże chciałbym pokazać, że nie należy kończyć na pierwszych zdjęciach bo może zmieniając całkowicie ustawienia obiektów lub sprzętu  uzyskamy lepsze zdjęcia od zakładanego. Tracimy tylko czas ale zyskujemy możliwość nauki i poprawy zdjęcia o 100%. Na pewno nasze ćwiczenie rozwinie naszą wyobraźnie. Dlatego próbujmy. 

Galeria: Świat zapałek


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

facebook

Darmowy kurs fotografii cyfrowej

Lepsze zdjęcia - tu znajdziesz odpowiedź

wpisz poniżej imię i email
Zupełnie za darmo.
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych o blogowych produktach, np. e-book
Twój e-mail jest bezpieczny. Z otrzymywania wiadomości możesz łatwo zrezygnować klikając w link znajdujący się w każdym e-mailu.

Zarabiaj na fotografii


Depositphotos

 

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnie komentarze

Współpraca

www.bytomodrzanski.info.pl

Licznik odwiedzin

2815541
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Od początku
533
435
4968
2753027
17238
22722
2815541

Twoje IP: 23.81.152.78
Czas serwera: 2024-07-21 20:09:52